خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
دانلود زیرنویس فارسی
دانلود رمان عاشقانه
football strike خرید دلار
رزرو آنلاین هتل خارجی
والیبال
خرید جم هی دی
مانومتر ویکا

کمپکتور چیست؟

کمپکتور چیست؟

کمپکتور یکی از اصلی ترین ابزارآلات مورد نیاز و کاربردی در صنعت ساختمان و راهسازی است. در زمینه راهسازی و محوطه سازی اغلب برای محکم کردن زیرساخت های محوطه از جمله خاک و سنگ برای انجام آسفالت کشی از غلتک های مخصوص این کار استفاده می کنند، اما استفاده از غلتک به دلیل بزرگی در ابعادش برای متراکم سازی زیرساخت های محوطه های کوچک، امکان پذیر نمی باشد و باید از کمپکتور دستی استفاده کرد.

در واقع کمپکتور دستی نقش همان غلتک را در متراکم سازی و کوبش بخش های سنگی، خاکی و نیز آسفالت به عهده دارد با این تفاوت که در محوطه و فضاهای با عرض کم ایفای نقش می کند و در واقع می توان آنرا مکمل غلتک ها در امر محوطه سازی دانست.

نحوه کار کمپکتور دستی

نحوه انجام تراکم سازی کمپکتور به این صورت می باشد که وزن زیاد دستگاه و قدرت موتور توسط ارتعاش و ضربات متوالی به صفحه دستگاه شده که از این طریق می تواند محل مورد نظر را متراکم و سفت کند. معمولا جنس شاسی کمپکتور از فولاد و یا چدن سنگین است که بتواند تأثیر خوبی را در محکم سازی خاک داشته باشد. برای کوبش آسفالت نیز می توان از کمپکتور دستی استفاده کرد اما به دلیل اینکه در زمان استفاده، صفحه کمپکتور داغ می شود و آسفالت به آن می چسبد، مخزن آبی را روی کمپکتور تعبیه کرده اند تا سبب خنکی صفحه شود. دسته ای که برای هدایت کمپکتور روی آن تعبیه شده است، هدایت آن را برای اوپراتور آسان نموده و البته اپراتور نیز باید نحوه استفاده از دستگاه را خوب بداند و هر از چندگاهی شاسی آنرا تمیز و روغن موتورش را عوض کند.

کمپکتور دستی صفحه ای و قورباغه ای

باتوجه به کاربرد کمپکتور در مکان ها و مساحت های مختلف دو نوع کمپکتور دستی به صورت صفحه ای و قورباغه ای تولید و به کارگرفته می شود و با وجود کارایی یکسان بنا به نحوه کارکرد آنها متفاوت می باشد.

کمپتور صفحه ای: محدودیت فضا در این نوع کمپکتور تنها زمانی است که نمی توانیم از غلطک استفاده کنیم در غیر اینصورت در تمامی فضاها از جمله ساخت پارکینگ، پیاده رو، حیاط سازی و… است که می تواند با قدرت کوبندگی ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلومتر بر سانتی متر مربع، انواع شن، ماسه، خاک و آسفالت را متراکم سازد. نوع صفحه ای این دستگاه با داشتن صفحه های گوناگون در ابعاد مختلف امکان کوبش سطوح مختلف راا فراهم می کند. اغلب صفحه ها از اندازه ۴۰*۴۰ تا ۸۰*۸۰ طراحی شده اند که باتوجه به مساحت محوطه مورد نظر استفاده می شود و صفحه با حرکت ارتعاشی که از موتور به آن منتقل می شود رو به جلو حرکت کرده و سطح را فشرده می کند.

کمپکتور قورباغه ای: نوع قورباغه ای این کمپکتور نیز صفحه ای با ابعاد کوچکتر است برای مکان هایی که از نظر فضا بسیار محدود هستند و امکان استفاده از کمپکتور صفحه ای را نداریم. همچنین برای ایجاد کوبش های عمیق تر کمپکتور قورباغه ای بسیار کارآمد و مناسب می باشد. معمولا از کمپکتور قورباغه ای برای فشرده سازی کانال های آب، حفاری ها و تعمیرات آسفالت استفاده می شود. حرکت رفت و برگشتی صفحهه این کمپکتور با استفاده از سیلندر فنری قدرت کوبندگی آنرا بسیار افزایش داده است که می تواند برای ایجاد تراکم بیشتر، عمیق تر در مکان های محدود قابلیت بالایی را داشته باشد.

قیمت کمپکتور دستی در بازار

هر چند تنوع کمپکتور در بازار بسیار زیاد بوده اما کارایی و مزایای هر دستگاه نیز با دیگری متفاوت بوده و قیمت مختص خود را دارد. عوامل متعددی در قیمت فروش کمپکتور مؤثر می باشد از جمله اینکه قدرت موتور آن چند اسب بخار باشد، این کمپکتور از چه نوع شاسی تهیه شده باشد و ساخت کدام شرکت باشد. میزان فرکانس کوبش دستگاه نیز از عوامل مهم در بالا بردن کیفیت آن است به ویژه اگر کمپکتور انتخابی شما دارای دسته تاشو و چرخ های جداشونده برای حمل و هدایت آسان باشد، قطعا قیمت بیشتری را برای خرید باید بپردازید. برای انتخاب و خرید بهترین انواع کمپکتور دستی می توانید با ما در ارتباط باشید.

قالب های فلزی بتن , داربست های مدولارicon تعداد بازدید : 3
 • نوشته : سیامکی
 • جمعه 22 دی 1396
 • پایداری مجموعه قالب

  پایداری مجموعه قالب

  مجموعه قالب ها نیاز به پایداری دارند به همین دلیل از جک های مورب استفاده می کنیم که خود دارای دو گونه اند.
  ۱- جک های شاقول کننده : از این جک ها برای دیوارهای کمتر از۳ متر و فقط برای تنظیم پانل استفاده می شود وهمچنین در قالب بندی یک طرفه مورد استفاده نیستند.

  ۲- شمع های حیاتی : همانطور که گفتیم جک شاقول کننده برای دیوارهای با ارتفاع کمتر از۳ استفاده می شود اما اگر بخواهیم دیوار بلند تر داشته باشیم چطور؟ آنجاست که شمع های حیاتی مورد استفاده قرار می گیرند در مورد نحوه اتصال آن نیز باید افزود که از اتصال سولجر با پیچ های تنطیم چپ گرد و راست گرد تشکیل می شود.

  قالب های فلزی بتن , داربست های مدولار  icon تعداد بازدید : 5
 • نوشته : سیامکی
 • يکشنبه 26 آذر 1396